אולי תרדו שם

שנת יציאה: 1964

אולי תרדו שם (באנגלית: Dreamboat) הוא סרט ילדים ישראלי מסוגת דרמה-קומי, שיצא ב-1964, ומבוסס על ספרו של פוצ'ו "אולי תרדו שם".

הסרט, שצולם בשחור-לבן, מספר את חלומו של ילד לבנות לעצמו ספינה אמיתית על גג ביתו. הוא בונה עם חבריו ספינה מרהיטים וגרוטאות על הגג. בהמשך, ספינה זו פוגשת ספינה אמיתית שנפלה ממשאית ונחתה על גג הבית בתל אביב.

שיר הנושא של הסרט, "אולי תרדו משם", שבוצע על ידי בני אמדורסקי ומקהלת צדיקוב והולחן על ידי דובי זלצר, זכה להשמעות רבות. בסרט צפו כ־76,000 צופים.

עלילה

הסרט מתאר זקן תמהוני, זומבה (יהודה גור אריה, חבר קיבוץ עין חרוד, 1894 – 1987), המגיח מקצף הגלים וישן בתוך תיק אחסון של קונטרבס; הוא נאסף על ידי ילד שאביו לא מרשה לו לגדל כלבים מייללים על הגג. כפיצוי, מביא הילד את הזקן אל הגג, מסדר לו מיטה ליד המלונה ומאמץ אותו. בעזרת הזקן הופך הילד את הגג לספינה העשויה מחביות.

במקביל מתרחש סיפורו של אורי זוהר, המעלה יאכטה על רכב כדי להסיעה לשייט בכנרת. בעקבות תאונה מתנגשות שתי הספינות ברחוב דיזנגוף בתל אביב.

הסיפור העצוב על הזקן שנעלם אחרי ההתנגשות, מתרכך בהמשך, כשמתברר שהזקן אינו אלא המורה לזמרה שהופיע בחלומו של הילד.

שחקנים

בסרט משתתפים השחקנים יהודה פוקס, דבורה קידר, פופיק ארנון, יעקב טימן, יעל אביב, מרגלית אנקורי ועוד.

הופעות אורח:

אורי זוהר – מעלה יאכטה על רכב כדי להסיעה לשייט בכנרת.
אריק איינשטיין – הופיע בתפקיד אורח קצר וגילם גבר צעיר שחולף על החוף עם חברתו, ומתעלם מזעקותיו לעזרה של ילד שחבריו קברו אותו בחול.

***

החלו צילומי 'אולי תרדו משם'

מעריב | 13.8.1963

להמשך קריאה >>

***

אולי נמוך – אך לא נופלים! – ביקורת על הסרט

עזריה רפפורט | מעריב | 8.7.1964

סרטו של פוצ'ו לוקה בפגמים חמורים מבחינה מקצועית אך ילדים ובני נויא עשויים להנות ממנו…להמשך קריאה >>