לול

תקופת שידור: 1970 – 1973

לול הייתה תוכנית טלוויזיה בת ארבעה חלקים ששודרה בטלוויזיה הישראלית בין השנים 1970 ל-1973, פרק חמישי היה אמור להיות מופק בשנת 1973 אך עקב פרוץ מלחמת יום הכיפורים הפקתו בוטלה עקב חוסר זמן שידור. התוכנית נכתבה והופקה על ידי חברת ההפקות "הגר" וקבוצת אמנים נוספים בהנהגתו ובבימוי של אורי זוהר ובועז דוידזון שכונתה בעקבות תוכנית זו "חבורת לול". התוכנית כללה מערכונים, קטעי קישור ושירים.

התוכנית שודרה לראשונה ב-17 ביולי 1970. יתר החלקים שודרו ב-4 בדצמבר 1970, ב-18 באוקטובר 1971 וב-18 במרץ 1973. התוכנית הייתה חלק מעבודה משותפת של "חבורת לול" שכללה בין היתר גם את תקליטיו של אריק איינשטיין מאותן שנים, את סרטי הקולנוע "שבלול", "מציצים" והסרט "לול", שהכיל מקטעי שירים ומערכונים נבחרים ששודרו במהלך התוכנית וקטעים נוספים שצולמו מאחורי הקלעים.

לול 1 – 17.7.1970

הורכבה בעיקר משירים וביניהם מונולוגים של אורי זוהר וצילומי רחוב.

השירים שבוצעו:
היי טלוויזיה
אבשלום
האיש על הצב
למה לי לקחת ללב
הבלדה על יואל משה סלומון
הדוד סם
כל השירים, למעט "היי טלוויזיה", "האיש על הצב" ו"הדוד סם", הופיעו באלבום "שבלול". 'הדוד סם' ו'האיש על הצב' הופיעו בתקליטון 'לול'

לול 2 – 4.12.1970

הורכבה משירים וביניהם מערכונים שכללו פרודיות על תוכניות טלוויזיה, בהשתתפות אורי זוהר, אריק איינשטיין, שלום חנוך, צבי שיסל ואושיק לוי.

השירים שבוצעו:
אסור לוותר
אמא שלי
כתבו עליו בעיתון
אשת האיכר
אבישג
מאיה
מה איתי
כל השירים הופיעו באלבום "פלסטלינה".

לול 3 – 18.10.1971

המערכונים:
זיהום אוויר
הרומאים (יאללה בית"ר)
האיש שבקיר
כינור
חידון התנ"ך
מרק עוף

השירים:

אני אוהב לישון
אני רואה אותה בדרך לגימנסיה
צא מזה
היא תבוא
שיר מספר 8
חמוץ חמוץ
אני ואתה
כל השירים, למעט "חמוץ חמוץ", הופיעו באלבום "בדשא אצל אביגדור". הקלטה של המערכון "חידון התנ"ך" הופיעה באלבום "יסמין". 'חמוץ חמוץ' הופיע בתקליטון 'לול 3'

לול 4 – 18.3.1973

מערכונים:

לה מרמור מאת פרלש
חוק זה חוק
מה היה אילו
אני אשה
העולים החדשים
פסוקו של יום
גביע המדינה בכדורגל

השירים:
רוח סתיו
נומי נומי (לילה לילה)
רותי (לי כל גל נושא מזכרת)
אמא אדמה
לא פעם בקיץ
שיר השוק
יצאנו אט
שיר אחרי מלחמה
השירים "רוח סתיו", "נומי נומי", "רותי", "לא פעם בקיץ" ו"יצאנו אט" בוצעו בהופעה חיה. חלק מהשירים (רותי, יצאנו אט) הופיעו באלבום "ארץ ישראל הישנה והטובה". השירים "אמא אדמה" ו"שיר של אחרי מלחמה" הופיעו באלבום "יסמין". ל"שיר השוק" נכתבו מילים חדשות והוא הופיע מאוחר יותר בתקליט "סע לאט" כ"הבלדה על זומטי ולבטי".