מרכז ע"ש אריק איינשטיין

נחנך המרכז הקהילתי ע"ש אריק איינשטיין

מוטי קמחי | הבלוג של יובל אראל – מגזין מוזיקה ותרבות | 26.8.2020

בטקס שנערך אמש במרכז הקהילה והגנים ברחוב דב הוז הוכרז על קריאתו על שם אריק איינשטיין ז"ל. מוטי קמחי מביא את המראות...להמשך צפייה >>

***

מרכז הקהילה ואשכול הגנים דב הוז ישנה את שמו ל-"מרכז הקהילה ואשכול הגנים אריק איינשטיין"- ובכך יונצח אחד האמנים התל-אביביים הבולטים שהתגוררו ופעלו בעיר העברית הראשונה.

המיקום להנצחת איינשטיין נבחר בזכות סמיכותו לתחנות חייו המרכזיות: רחוב גורדון בו גדל, בית הספר א.ד. גורדון בו התחנך, תיאטרון האוהל בו שיחק אביו, חוף הים בו בילה את נעוריו, בתי הקפה של רחוב דיזנגוף בהם בילה עם חבריו האמנים, וכמובן רחוב חובבי ציון בו חי עד סוף ימיו – כל אלו נמצאים בסמיכות רבה למרכז הקהילה העירוני, המשמש את תושבי מרכז העיר גם כאשכול גני עירייה וגם כמרכז פעילויות פנאי, תנועה, תרבות, אומנות והעשרה לכל הגילאים. במרכז אף מופעלים מתחם עבודה משותף לעצמאים, פעילות עניפה לגיל הרך, בית קפה מצוין ועוד.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי אמר: "אריק איינשטיין הוא תמצית ארץ ישראל היפה – וגם תמצית תל אביב היפה. אריק היה תל-אביבי מלידה – ותל-אביבי בנשמה. תולדות חייו שזורות ברחובות לב העיר, וכשלא היה בביתו ברחוב חובבי ציון – אותו בית "עם התה והלימון והספרים הישנים"- הוא אהב לשוטט ברחובות העיר, אותה תיאר כ"תל אביב חמה, תל אביב צוחקת, עיר של אהבה, עיר שלא חונקת". והיום, העיר העברית הראשונה שמחה להחזיר לו אהבה ולהנציחו בשמו של מרכז קהילה וגני ילדים – אשר גם הם, כמו כל ילדי ישראל, גדלים על שיריו היפים".