רגעים

שנת יציאה: 2006

על האלבום:

רגעים הוא אלבום של הזמר אריק איינשטיין, בשיתוף פעולה עם פיטר רוט, שיצא בשנת 2006. רוט, ששיתוף הפעולה שלו עם איינשטיין החל ב-2002 כששימש נגן גיטרות באלבומו "שמש רטובה", הלחין כמחצית משירי האלבום, עיבד אותם יחד עם אלדד גואטה והפיק מוזיקלית. עוד נכללים באלבום לחניהם של מאור כהן, יהלי סובול, מאיר ישראל ושמוליק צ'יזיק, ששירו "אף אחד לא מזיל דמעה" זכה לגרסת כיסוי מפיו של איינשטיין. למילות השירים שבאלבום אחראים דן תורן, כהן, סובול, ישראל, צ'יזיק, יענקל'ה רוטבליט ואיינשטיין עצמו. הביקורות לאלבום היו מעורבות.

השירים "טיול רגלי" ו"משהו טוב" יצאו כסינגלים עוד בשנת 2005 בשנה שבה יצא האלבום תועד איינשטיין מבצע באולפן ערוץ הספורט את השיר "אחד עשר מטר", כשאותו מלווים נגני האלבום, דבר שהוא מיעט לעשות באותה התקופה. השיר "אולי את לא יודעת" מתוך האלבום חודש על ידי איינשטיין ב-2011, הפעם כדואט בינו לבין כותב השיר, מאיר ישראל. גרסת הדואט הופיעה באלבומו של ישראל, "יש ימים".

במרץ 2016, יותר מעשר שנים לאחר יציאתו, הגיע האלבום, שלא היה הצלחה מסחרית בזמן אמת, למעמד אלבום זהב. לכבוד האירוע, יצא בהוצאה מחודשת בחברת "פונוקול". ההוצאה המחודשת כוללת רימסטר (מאת פיני שפטר) וקטע בונוס: "משהו מן המלחמה" (שיר שאיינשטיין ורוט הקליטו במקור עבור פרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר" של גלי צה"ל).

קרדיטים:

אריק איינשטיין: שירה
פיטר רוט: עיבודים, גיטרות, בס, קלידים, כלי הקשה וקולות
אלדד גואטה: עיבודים, פסנתר וקלידים
רן שמעוני: תופים
עמית יצחק: גיטרה סלייד (בשיר פרידה קצרה)
יהלי סובול: גיטרה אקוסטית (בשיר פרידה קצרה)
יהודה דרי: עיצוב עטיפה

***

קוטנר על איינשטיין

גל"צ | 24.09.16

"רגעים" 2006…להאזנה >>

***

אריה הזהב

ידיעות אחרונות | רז שכניק | 29.3.2016

כשיצא לפני 10 שנים האלבום "רגעים" של אריק אינשטיין, הביקורות היו צוננות – והזמר לקח ללב.
עכשיו, יותר משנתיים לאחר מותו הוא זכה סוף־סוף למעמד של אלבום זהב…להמשך קריאה >>

***