אריק ושלום בהופעה

שנת יציאה: 1979

"אריק איינשטיין ושלום חנוך בהופעה משותפת" הוא אלבום הופעה, שהוקלט מתוך שתי הופעות שנערכו בהיכל התרבות בתל אביב, ב-18 וב-19 ביוני 1979. המופע המשותף היה שיתוף הפעולה הראשון של אריק איינשטיין ושלום חנוך מאז האלבום "פלסטלינה" מ-1970. במופע זה הסתמן שינוי בדרכו המוזיקלית של איינשטיין, שעשה בתקליט זה שימוש בצליל מלוטש שהושפע מפאנק והתאפיין בעיבודים עשירים, שכללו חטיבת כלי נשיפה. איינשטיין המשיך בקו סגנוני זה באלבומו "חמוש במשקפיים" משנת 1980.

האלבום היה השני שהקליט איינשטיין בחברת סי.בי.אס (לאחר "מזל גדי"). תקליטיו בעשר השנים הקודמות יצאו בחברת פונודור. התקליט יצא במקורו כתקליט כפול. במהדורת התקליטור הראשונה, שיצאה ב-1991, הושמטו מהאלבום שלוש רצועות: הקטע האינסטרומנטלי "ריחוף", השיר "עד מחר" בביצוע זמרת הליווי דפנה ארמוני ושירו של איינשטיין "עצים". במהדורה המחודשת של האלבום, משנת 2005, יצא האלבום מחדש במתכונתו המקורית והמלאה.

על עטיפת האלבום מופיע איור של המעצב והטיפוגרף מנחם רגב, שבו נראים גגות העיר תל אביב, באזור היכל התרבות, כשמביניהם מזדקר חלקו העליון של הפסל "התרוממות" של מנשה קדישמן, הניצב בקצה החניון שבחזית ההיכל.

קרדיטים:

אריק איינשטיין – שירה
שלום חנוך – שירה, גיטרות
מאיר ישראל – שירה, תופים, כלי הקשה
אלון הלל – שירה, תופים, כלי הקשה
אילן מוכיח – עיבודים, סקסופונים, סינטיסייזר "Elka Synthex" (סטרינגס)
מיקי שביב – שירה, גיטרה בס
חיים קריו – גיטרה חשמלית, גיטרה אקוסטית
אלונה טוראל – עיבודים, פסנתר, פנדר רודס, סינטיסייזר
דפנה ארמוני – שירה, תוף מרים
מיכאל תפוח – מפיק
יעקב מורנו – טכנאי הקלטה
טומי פרידמן – טכנאי הקלטה, מיקס
מיכה קירשנר – צילומי עטיפה
מנחם רגב – איור עטיפה

***

קוטנר על איינשטיין

גל"צ | 09.04.16

"אריק איינשטיין ושלום חנוך בהופעה משותפת" 1979 …להאזנה >>

***